AWEA BM-1400
स्थिति
उपयोग किया हुआ
स्थान
Brügg स्विट्ज़रलैंड
4-अक्ष प्रसंस्करण केंद्र AWEA BM-1400
more Images
YouTube video
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
मशीन के बारे में जानकारी
मशीन का नाम:
4-अक्ष प्रसंस्करण केंद्र
निर्माता:
AWEA
मॉडल:
BM-1400
स्थिति:
उपयोग किया हुआ
मूल्य और स्थान
विक्रेता का स्थान:
Industriestrasse 22, 2555 Brügg, स्विट्ज़रलैंड स्विट्ज़रलैंड
A21606168
संदर्भ संख्या:
विवरण
AWEA BM-1400 is a 4-axis machining center designed for precision, high accuracy and reliability. Table 1500×800 mm; travels X1400 mm, Y800 mm, Z700 mm. Spindle nose ISO 40, 0–12000 t/min (stepless), supply 50Hz 3x400V, total power 40 kVA; weight ≈12000 kg; size L4800×W2850×H3100 mm. Accessories: set of toolholders, high pressure coolant 40 bar, chip conveyor, dividing attachment 4th axis, electronic handwheel, RS‑232 interface, status light. Achieves tight tolerances; typical applications: automotive, aerospace, medical, watchmaking and machine tools.