BAYKAL MGH-3100-10
निर्माण वर्ष
स्थान
Rödermark जर्मनी
more Images
BAYKAL MGH-3100-10
BAYKAL MGH-3100-10
BAYKAL MGH-3100-10
BAYKAL MGH-3100-10
BAYKAL MGH-3100-10
BAYKAL MGH-3100-10
BAYKAL MGH-3100-10
मशीन के बारे में जानकारी
मशीन का नाम:
हाइड्र। गिलोटिन कैंची
निर्माता:
BAYKAL
मॉडल:
MGH-3100-10
मशीन नंबर:
479
निर्माण वर्ष:
1993
स्थिति:
अच्छी स्थिति (इस्तेमाल किया हुआ)
मूल्य और स्थान
स्थान:
Odenwaldstr. 63, 63322 Rödermark, Deutschland जर्मनी
A13216354
संदर्भ संख्या:
Lg.-Nr. 22408
अद्यतन:
विवरण
Offer 22408
Technical data:
- max working width 3050 mm - max cutting capacity St 40 10 mm
- throat 270 mm
- cutting angle °
- cutting gap adjustment by hand
- number of hydraulic hold-downs 16 pcs
- motorized backgauge 20 - 650 mm
- front angle fence + support arms
- number of strokes depending on cutting angle and cutting length 7 - 12 per/min
- hydraulic drive 400 V / 22 kW
- table height approx. 820 mm
- Space requirement incl. backgauge, without front support arms
- approx. W 3850 x H 2000 x D 2000 mm