CORMAK KDP220 TOP + odciąg DC23
स्थिर मूल्य कर के अतिरिक्त
निर्माण वर्ष
2026
स्थिति
नई
स्थान
Siedlce पोलैंड
more Images
मशीन के बारे में जानकारी
मशीन का नाम:
सैंडब्लास्टिंग केबिन + निष्कर्षण
निर्माता:
CORMAK
मॉडल:
KDP220 TOP + odciąg DC23
निर्माण वर्ष:
2026
स्थिति:
नया
मूल्य और स्थान
स्थिर मूल्य कर के अतिरिक्त
स्थान:
Brzeska 120, 08-110 Siedlce, Polska पोलैंड
विवरण
Advantages of our sandblaster model
Complete for immediate use
Convenient sandblasting gun with 4 replaceable ceramic nozzles
Large, stable front door with rubber seal around the perimeter for safe and dust-free operation
Telescopic actuators for increased work comfort
High-quality rubber gloves integrated with the device
Vent connection
Efficient lighting of the workspace
4 pieces of replaceable protective film for the window, visor
Sand blasting hose placed at the bottom of the collection container
Adapted to work with various abrasives
Drain hole allows for quick change of blasting material
Ease of use, reliability and work safety
Technical parameters
Technical parameters of KDP220TOP
AIR REQUIREMENTS 400-700 L/min
ALLOWABLE PRESSURE 8 BAR
AIR CONNECTION 1/4" quick connector
ABRASIVE TANK CAPACITY +/- 18kg
SUCTION CONNECTION (venting) 63mm
VIEWFINDER AREA 540x250mm
FRONT HEIGHT 370mm
INTERIOR CABIN DIMENSIONS (LxWxH min-max) 840x550x370-550mm
EXTERNAL DIMENSIONS OF THE CABIN (LxWxH min-max) 890x560x1118-1380 mm
WEIGHT 49kg
Technical parameters
Technical parameters of the extraction unit
MODEL DC23
TENSION 220V
POWER 1200W
UNDERPRESSURE >12Kpa
INPUT DIAMETER 45mm
CAPACITY ~16l
Standard equipment
Work area lighting - 12 V fluorescent lamp with 230 V power supply with switch
2 high-quality rubber work gloves, integrated with the device
2 suction (venting) connections with a diameter of 63 mm and 90 mm, enabling the connection of a suction device
Gijdpfovzqf Uox Apmst
Sandblasting gun with 4 replaceable ceramic nozzles in sizes: 4, 5, 6, 7 mm