2010 माज़ाक VCN 510C-II नेक्सस
Mazak VCN 510C-II Nexus
निर्माण वर्ष
स्थान
Bristol यूनाइटेड किंगडम
2010 माज़ाक VCN 510C-II नेक्सस Mazak VCN 510C-II Nexus
more Images
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
मशीन के बारे में जानकारी
मशीन का नाम:
2010 माज़ाक VCN 510C-II नेक्सस
निर्माता:
Mazak
मॉडल:
VCN 510C-II Nexus
निर्माण वर्ष:
स्थान:
Bristol, UK यूनाइटेड किंगडम
A21196480
संदर्भ संख्या:
cmu/0533
अद्यतन:
विवरण
Specification:
Control System: Mazatrol Matrix Nexus
Table Size: 1300 mm x 550 mm
Maximum Table Load:1200 kg
X-Axis Travel: 1050 mm Y-Axis Travel: 510 mm Z-Axis Travel: 510 mm
Spindle Speed: 12000 RPM Spindle Taper: BT40 Spindle Motor: 18.5 kW
Tool Storage Capacity: 30 tools (Standard)
Tool Change Time (Chip-to-Chip):
Rapid Traverse (X/Y/Z): 36 m/min
Weight: ~ \(6900\) - \(7100\) kg
Gjdpfeyh N Aaox Affobl
Machine Dimensions 3870 x 2819 x 2842mm