SPINNER TC800SPINNER
TC800
SPINNER TC800
SPINNER
TC800
निर्माण वर्ष
2009
स्थिति
उपयोग किया हुआ
स्थान
जर्मनी
मशीन के बारे में जानकारी
- मशीन का नाम:
- SPINNER TC800
- निर्माता:
- SPINNER
- मॉडल:
- निर्माण वर्ष:
- 2009
- स्थिति:
- उपयोग के लिए तैयार (इस्तेमाल किया हुआ)
- प्रचालन घंटे:
- 1,000 h
मूल्य और स्थान
- स्थान:
- , जर्मनी
कॉल करें
तकनीकी विवरण
- X-अक्ष यात्रा दूरी:
- 360 मिमी
- Z-अक्ष की यात्रा दूरी:
- 980 मिमी
- नियंत्रक निर्माता:
- SIEMENS
- कंट्रोलर मॉडल:
- 840D Solution Line
- धुरों की संख्या:
- 4
प्रस्ताव का विवरण
- विज्ञापन आईडी:
- A21553553
- संदर्भ संख्या:
- DE-TUR-SPI-2009-00001
- अद्यतन:
विवरण
• Control: Siemens 840D Solution Line
• X-axis travel: approx. 360 mm
• Z-axis travel: approx. 980 mm
• Rapid traverse X-axis: approx. 18 m/min
• Rapid traverse Z-axis: approx. 24 m/min
• Main spindle speed: up to approx. 4000 rpm
• Main spindle power: approx. 24 kW (100%)
• Main spindle power: approx. 33 kW (40%)
• Spindle nose: A8
• Bar capacity: approx. 77 mm
• Counter spindle: Yes
• Counter spindle speed: up to approx. 5000 rpm
• Counter spindle power: approx. 15 kW
• Counter spindle spindle nose: A6
• Counter spindle bar capacity: approx. 52 mm
• Tool turret type: VDI 50
• Number of tool stations: 12
Gbjdpfx Afsyv Epvefsl
• Driven tools: Yes
• Number of driven tools: up to 12
• Driven tool speed: up to approx. 4000 rpm
• Maximum turning diameter: approx. 500 mm
• Maximum swing over bed: approx. 800 mm
• Maximum turning length: approx. 800 mm
• Tailstock: Yes
• Tailstock taper: MK4
• Tailstock stroke: approx. 100 mm
• Tailstock force: approx. 8500 N
• Voltage: 400 V
• Frequency: 50/60 Hz
• Control voltage: 24 V DC
• Compressed air pressure: approx. 6–10 bar
• Hydraulic pressure: approx. 70 bar
• Chip conveyor: Yes
• Coolant system: Yes
• Hydraulic unit: Yes
• Electrical cabinet: Yes
• Radial turret
• No quill
• Barely used, approximately 1,000 operating hours
Technical Specification
Counter Spindle Yes
Driven Tools Yes
• Spindle nose: A8
• Bar capacity: approx. 77 mm
• Tool turret type: VDI 50
• Number of tool stations: 12
Gbjdpfx Afsyv Epvefsl
• Tailstock: Yes
• Tailstock taper: MK4
• Voltage: 400 V
• Frequency: 50/60 Hz
• Control voltage: 24 V DC
• Chip conveyor: Yes
• Coolant system: Yes
• Hydraulic unit: Yes
• Electrical cabinet: Yes
• Radial turret
• No quill
Technical Specification
हो सकता है ये विज्ञापन भी आपकी रुचि के हों।
छोटा विज्ञापन
डेनमार्क
6,946 km
SPINNER TC800 110 SMCY
SPINNERTC800 110 SMCY
SPINNERTC800 110 SMCY
छोटा विज्ञापन
Oberhausen
7,010 km
मशीनी केंद्र
LAGUNL 1400
LAGUNL 1400
Ronnenberg
CNC टर्निंग और मिलिंग सेंटर
SPINNERTC 800 110 MC mit Lünette
जर्मनी
SPINNER TC800L 110
SPINNERTC800L 110
SPINNERTC800L 110
Österreich
खराद - चक्र नियंत्रित
EMCOE 300-2000
EMCOE 300-2000
बैंडसॉ - क्षैतिज
ZIMMERZ 252 / DG
ZIMMERZ 252 / DG
Bopfingen
सीएनसी नियंत्रण के साथ ड्रिलिंग मशीन
Bydgoszcz
स्टॉक लेजर 3kW रोटेटर 6000x220 से
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW