VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
EXW स्थिर मूल्य कर के अतिरिक्त
निर्माण वर्ष
2026
स्थिति
नई
स्थान
Gorzów Wielkopolski पोलैंड
more Images
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
VIBER-SYSTEM ON 1500 PLC
मशीन के बारे में जानकारी
मशीन का नाम:
तेज करने की मशीन
निर्माता:
VIBER-SYSTEM
मॉडल:
ON 1500 PLC
निर्माण वर्ष:
2026
स्थिति:
नया
मूल्य और स्थान
EXW स्थिर मूल्य कर के अतिरिक्त
स्थान:
ul. Walczaka 25, 66-400 Gorzów Wlkp., Polska पोलैंड
विवरण
Automatic grinder for sharpening planer knives ON1500PLC by VIBER-SYSTEM
Fully automatic sharpening with X and Y axis feed.
Model: ON1500PLC
Max. working width: 1500 mm
Table with magnetic mount: 140x1500 mm
Grinding angle: +/- 90°
Automatic workflow in the X axis
Gbedpfxjtvm A Ne Affsl
Automatic and manual adjustment of the Z axis
Grinding disc speed: 2800 rpm
Grinding disc: Ø 150 x 68 x 32 mm
Feed speed: 3 – 9 m/min, stepless adjustment using an inverter
Motor power: 2.2 kW/400V
Feed motor power: 120W
Coolant pump power: 90W
Cooling device protecting against overheating of knives: YES
Adjustable halogen lamp: YES
Lubrication pump with central lubrication: YES
Dimensions: 2070x950x1450 mm