Zayer KPU6500AR
निर्माण वर्ष
स्थान
Albano Sant'Alessandro इटली
ब्रिज टाइप डबल कॉलम CNC मिलिंग मशीन Zayer KPU6500AR
more Images
YouTube video
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
Zayer KPU6500AR
मशीन के बारे में जानकारी
मशीन का नाम:
ब्रिज टाइप डबल कॉलम CNC मिलिंग मशीन
निर्माता:
Zayer
मॉडल:
KPU6500AR
निर्माण वर्ष:
2001
स्थिति:
उपयोग के लिए तैयार (इस्तेमाल किया हुआ)
मूल्य और स्थान
स्थान:
Via Calipari, 6, 24061 Albano S. Alessandro, Italy इटली
विवरण
Technical Features of this Bridge Type Milling Machine
Manufacturer ZAYER
Model KPU-5000 AR
Year 11/2001
CNC HEIDENHAIN TNC-430
Table surface 6.500 x 1.800 mm
Giodeyxv Unjpfx Apmot
Longitudinal travel (X Axis) 6.500 mm
Cross travel (Y Axis) 3.050+873 mm
Vertical travel (Z Axis) 1.250 mm
Distance between columns 2.450 mm
Maximum height between spindle nose and table with spherical head 1.565 mm.
Maximum height between spindle nose and table with 45º head in vertical position 1.574 mm.
Rapid feed (X, Y, Z) 25.000 mm/min
Max. working feed 15.000 mm/min
Heads 45º Automatic head INCLUDED 45º Head (A Axis / B Axis) 360.000 posiciones
Automatic Head 45º
Taper ISO-50 – DIN 69871
Automatic Head 45º Speed 6.000 r.p.m.
Spherical Rotation Head INCLUDED Direct Output Head
Taper ISO-50
Main Motor Power 37 kW.
Speed Ranges 2
Manual Head Change INCLUDED Retractable Automatic Support in the Right Side For 45º
Head INCLUDED Retractable Automatic Support in the Right Side For Direct Output
Head INCLUDED Ethernet Connection
INCLUDED Double Chip Conveyor One at each side of the machine
INCLUDED 1000 l Oil Tank with Filter Paper + Magnetic Separator
INCLUDED Internal coolant 20 Bar
INCLUDED External coolant10 bar
INCLUDED Automatic tool changer
INCLUDED ATC positions 60
CNC 3D ROT Function INCLUDED Others
Positioning Accuracy 0.010 mm.
Repetitive Accuracy 0.005 mm.