Centerless Cylindrical Grinding Machine Ghiringhelli M100SP400
Workpiece diameter: 1–50 mm
Maximum plunge grinding length: 100 mm
Grinding wheel diameter max.: 406 mm
Grinding wheel diameter min.: 260 mm
Grinding wheel width: 80 mm
Grinding wheel speed (new): 2,140 rpm
Grinding wheel speed (worn): 2,579 rpm
Peripheral speed: 45 m/s
Drive wheel indexability: ±6°
Drive wheel diameter max.: 200 mm
Drive wheel diameter min.: 80 mm
Drive wheel speed: 0–140 rpm
Dressing speed: 200 rpm
CNC control: Siemens 810 GA3
Gbsdpfxoxz R U Eo Affel
Machine width: 3,100 mm
Machine depth: 2,700 mm
Machine height: 2,000 mm
Total weight: 2,500 kg
Total power: 12 kVA
Supply: 380 V/50 Hz
Hydraulic pressure: 2–3 MPa
Pneumatic pressure: 0.5 MPa
No guarantee is given for the correctness, completeness, or accuracy of the information provided.
इस विज्ञापन का स्वचालित रूप से अनुवाद किया गया है। अनुवाद में त्रुटियाँ संभव हैं।
Workpiece diameter: 1–50 mm
Grinding wheel width: 80 mm
Peripheral speed: 45 m/s
Drive wheel indexability: ±6°
Drive wheel speed: 0–140 rpm
Dressing speed: 200 rpm
CNC control: Siemens 810 GA3
Gbsdpfxoxz R U Eo Affel
Machine width: 3,100 mm
Machine depth: 2,700 mm
Machine height: 2,000 mm
Total weight: 2,500 kg
Total power: 12 kVA
Supply: 380 V/50 Hz
Hydraulic pressure: 2–3 MPa
Pneumatic pressure: 0.5 MPa
हो सकता है ये विज्ञापन भी आपकी रुचि के हों।
छोटा विज्ञापन
Gussago
6,767 km
घिरिंगेल्ली एम100 सीएनसी 1ए
GhiringhelliM100 CNC 1A
GhiringhelliM100 CNC 1A
छोटा विज्ञापन
Iserlohn
6,952 km
रोटरी टेबल पॉलिशिंग मशीन
HAU
HAU
Contamine-sur-Arve
केंद्र रहित पीसने वाली मशीन सी.एन.सी
GHIRINGHELLIM100
GHIRINGHELLIM100
Contamine-sur-Arve
GHIRINGHELLIM100
GHIRINGHELLIM100
Zuchwil
स्वचालित लेथ मशीन
CitizenCincom M32-4M5
CitizenCincom M32-4M5
Offenbach an der Queich
बेलनाकार पीसने की मशीन - बाहर
WMWSA6U x 3000
WMWSA6U x 3000
Dietzenbach
निरंतर चमकाने वाली मशीन
HAUR60
HAUR60
Offenbach an der Queich
गियरव्हील शेपिंग मशीन
LORENZSN 8 / 630
LORENZSN 8 / 630
Dietzenbach
निरंतर रोटरी टेबल पॉलिशिंग मशीन
BULAMP81 - sofort verfügbar
BULAMP81 - sofort verfügbar
ऑस्ट्रिया
सीएनसी प्रेस ब्रेक
KK KletzerCNC Abkantpresse KKI EUROPA XL 6050 mm x 600 to, Y