LWH-3000-N RayTools
हाथ से चलने वाली लेजर वेल्डिंग मशीन 3000W
Otinus
LWH-3000-N RayTools
निर्माण वर्ष
2024
स्थिति
नई
स्थान
Bydgoszcz
मशीन के बारे में जानकारी
- मशीन का नाम:
- निर्माता:
- Otinus
- मॉडल:
- LWH-3000-N RayTools
- निर्माण वर्ष:
- 2024
- स्थिति:
- नया
मूल्य और स्थान
- स्थान:
- Karola Szajnochy 14b, 85-738 Bydgoszcz, Polska
विवरण
Attention!! Special Offer!!
A part of our machines is available IMMEDIATELTY.
Manual laser welder 3000 W
The kit includes:
laser welder with a built-in cooling system
welding gun features with a focal length adjustment and a set of accessories
MAX Photonics fiber laser source
automatic wire feeder
lead and hose kit
nozzle and lens starter kit
Specifications
laser power output 1500 W
laser wavelength 1064 nm
welding speed: up to 120 mm/s
feed voltage 230 V 50 Hz
dimensions (including the laser head rack) 630x1300x1500 mm
Included in the price
MAX Photonics
MAX Photonics was established in 2004. It is rooted in manufacturing light and optics sources for research institutes, where the quality and stability of the products are of paramount importance. The company quickly realized that the future of laser technology is firmly tied to fiber optics. Research and development started in 2007 resulted in the release of their first 500 CW source in 2014. Since then, the company has begun to vigorously develop its technologies related to laser cutting, welding, marking and engraving. 40000W laser sources can be currently found in their offer. The company has set a goal to become a pioneer in the manufacture of high-capacity industrial lasers.
Intended use
Laser source output power: 1000 W
Carbon steel: up to 3 mm
Stainless steel: up to 3 mm
Aluminum: 2 mm
Brass: 0,8 – 1 mm
Laser source output power: 1500 W
Carbon steel: up to 4 mm
Stainless steel: up to 4 mm
Aluminum: 3 mm
Brass: 1 mm
Laser source output power: 2000 W
Carbon steel: up to 5 mm
Stainless steel: up to 5 mm
Gedpsrumymefx Apmsit
Aluminum: 4 mm
Brass: 2 mm
Laser source output power: 3000 W
Carbon steel: up to 8 mm
Stainless steel: up to 8 mm
Aluminum: 7 mm
Principle of operation
Manual laser welder 3000 W
The kit includes:
automatic wire feeder
lead and hose kit
nozzle and lens starter kit
Specifications
laser power output 1500 W
laser wavelength 1064 nm
welding speed: up to 120 mm/s
feed voltage 230 V 50 Hz
Included in the price
MAX Photonics
Intended use
Carbon steel: up to 3 mm
Stainless steel: up to 3 mm
Aluminum: 2 mm
Brass: 0,8 – 1 mm
Carbon steel: up to 4 mm
Stainless steel: up to 4 mm
Aluminum: 3 mm
Brass: 1 mm
Carbon steel: up to 5 mm
Stainless steel: up to 5 mm
Gedpsrumymefx Apmsit
Aluminum: 4 mm
Brass: 2 mm
Carbon steel: up to 8 mm
Stainless steel: up to 8 mm
Aluminum: 7 mm
Principle of operation
आपूर्तिकर्ता
सूचना: निःशुल्क पंजीकरण करें या लॉगिन करें, सभी जानकारी प्राप्त करने के लिए।
87 ऑनलाइन विज्ञापन
अनुरोध भेजें
टेलीफ़ोन & फैक्स
हो सकता है ये विज्ञापन भी आपकी रुचि के हों।
छोटा विज्ञापन
Işıktepe OSB
5,193 km
प्रेस ब्रेक
BaykalBAYKAL CNC APHS HYBRID PRESS BRAKE
छोटा विज्ञापन
जर्मनी
6,955 km
ब्रश ग्राइंडिंग मशीन Fladder Gyro 300 VAC M
FladderFladder Gyro 300 VAC Ex.
Cisnădie
साल्वाग्निनी L3-30 | ~550 घंटे | 6000w
SalvagniniL3-30
SalvagniniL3-30
Großrudestedt
ब्रेक दबाये
YAWEIPBH220/4100-7C
YAWEIPBH220/4100-7C
Rödermark
वर्टिकल बैंड आरा मशीन
MÖSSNER-REKORDSSF 520
MÖSSNER-REKORDSSF 520
Wiefelstede
हाइड्रोलिक सिलेंडर स्ट्रोक 495 मिमी
Lingk & SturzebecherLS-DZ-DD-220/125-496-250-1"-GAB/GAS
Ringaudai
लेजर वेल्डिंग रोबोटिक सिस्टम
YASKAWA/ MOTOMAN HP20D/ LASERLINE LDM 12LASER WELDING
जर्मनी
पूर्ण संरक्षित लेजर काटने की मशीन
BodorP Series 22KW
BodorP Series 22KW
Cerna
जल जेट काटने की मशीन
INTERMACPrimus 322
INTERMACPrimus 322
Coevorden
लेजर काटना मशीन
AorePG6020 12 Kw ( one the way 40 mm )