Industrial belt sander Scantool 75 x 2000
sanding belt 75 x 2000 mm
Working width: - 75 mm
Engine: - 4,1 HP
Speed: - 34 m/sec
Table height: - 475 to 1240 mm
grinding belt dimensions: - 75 x 2000 mm
surface grinding surface: - 530 mm
Weight: - 76 kg
The industrial belt grinder models Scantool
75 x 2000 and 150 x 2000 are powerful quality machines,
Gbodod Dw Ncjpfx Affel
built according to the strictest environmental and safety regulations.
Zero-voltage release built. The low-noise machine with CE mark is ideal for grinding all metals.
Motor protection switch with zero voltage release
Separate emergency stop
Motor Brake
Adjustable angular stop
Eye protection
The infinitely variable working height enables an ergonomically correct working position
Perfect construction for fast, effective and safe grinding
Self-adjusting strap tension
Danish top quality
इस विज्ञापन का स्वचालित रूप से अनुवाद किया गया है। अनुवाद में त्रुटियाँ संभव हैं।
sanding belt 75 x 2000 mm
Working width: - 75 mm
Engine: - 4,1 HP
Speed: - 34 m/sec
Table height: - 475 to 1240 mm
Weight: - 76 kg
Gbodod Dw Ncjpfx Affel
Separate emergency stop
Motor Brake
Adjustable angular stop
Eye protection
Self-adjusting strap tension
Danish top quality
आपूर्तिकर्ता
सूचना: निःशुल्क पंजीकरण करें या लॉगिन करें, सभी जानकारी प्राप्त करने के लिए।
अंतिम बार ऑनलाइन: पिछले सप्ताह
से पंजीकृत: 2009
188 ऑनलाइन विज्ञापन
अनुरोध भेजें
टेलीफ़ोन & फैक्स
+49 271 5... विज्ञापन
हो सकता है ये विज्ञापन भी आपकी रुचि के हों।
छोटा विज्ञापन
Mudersbach
6,933 km
बेल्ट sanding मशीन
Scantool75 x 2000 mit Doppelabsaugung
छोटा विज्ञापन
Velen
7,005 km
बेल्ट ग्राइंडर
SCANTOOL150 - 2000
SCANTOOL150 - 2000
Lüdenscheid
बेल्ट ग्राइंडर
FLOTTBSM 150 A/pol (NEU ab Werk)
Lüdenscheid
FLOTTBSM 75 A pol (NEU ab Werk)